Tu vám ponúkame na prečítanie príbeh, ktorý mal stáť v opozícii voči rozhodnutiu niektorých matiek. Tie neboli ochotné nechať svoje dieťa po narodení očkovať. Lekárka z USA však prišla s príbehom, ktorý dôkladne nalomil istotu všetkých…

 

Redakcia nemenovanej poľskej webovej stránky dostala list od americkej lekárky, ktorá sa na ich serveri dozvedela informácie, ktoré ju úplne rozbúrili. Jednalo sa o tému vakcinácie novorodencov. Zrovna očkovanie je horúcou témou medzi mamičkami. Niektoré sú pre, niektoré rázne proti. Prospieva toto rozhodnutie ich deťom? Nie vždy …

Lekárka z USA však prišla s príbehom, ktorý dôkladne nalomil istotu všetkých.
Tu je jeho obsah:

Dobrý deň!

Chcela som len niekoľkými slovami poďakovať za článok týkajúci sa témy vakcín. Málokto má odvahu v dnešnej dobe otvorene hovoriť pravdu. Nie inak je tomu v období veľkej protiočkovacej kampane.

Som detská lekárka. K tejto téme som sa prestala na internete vyjadrovať pred nejakou dobou. Ničoho som svojim snažením nedosiahla.

Nikto už lekára nerešpektuje. Ešte horšie pozíciu vytvára internetovej debaty, kde sa každý môže vyjadriť bez štipky zodpovednosti. Ľudia nás urážajú a podozrievajú nás, že spolupracujeme s farmaceutickými korporáciami. Tolerovala som rodičov neočkovaných detí vo svojej praxi cez 2 roky až do piatku 21.03.2014, kedy v čakárni mojej ordinácie zasadli dve matky s dvoma dcérami. Dvojročná Saša (matka sa ich rozhodla neočkovať ihneď po narodení) a trojtýždňová Zuzana (mala za sebou očkovanie proti tuberkulóze a hepatitíde B – štandardná vakcinácia po narodení).

Saša mala silný kašeľ, jej matka si prišla pre potvrdenie absencie v zamestnaní na jej starostlivosť, a pretože sa veľmi ponáhľala, neobjednala sa v ordinačných hodinách pre chorých, ale prišla bez objednania a sadla si v čakárni. 11 dní po tom Zuzana ležala v nemocnici s akútnym respiračným zlyhaním a čiernym kašľom, chorôb, na ktorú sa ešte nestihla očkovať a ktorú jej Saša “darovala” v mojej čakárni.

Pre Sašu to bol obyčajný, aj keď ťažký kašeľ, pre Zuzanu, novorodenca, to bolo blízke stretnutie so smrťou. Od tejto doby postupne odstraňujem zo svojej databázy pacientov, ktorých rodičia sa rozhodli nepodstúpiť očkovanie. Pozývam ich na plánované besedy, skúšam ich poslednýkrát presvedčiť k zmene rozhodnutia, a potom ich nabádam k zmene lekára. Rozhodnutie o neočkovaní každopádne záleží na rodičoch, ale nemajú žiadne poňatie, že ich choré dieťa je chodiacim vrahom novorodencov, detí dlhodobo užívajúcich imunosupresívne lieky, narodených s nedostačujúcou imunitou a mnoho iných. Všetky tie deti sedia v mojej čakárni. Ich život je dôležitejší ako presvedčenie, čo kto prečítal na internete alebo počul od kamarátky. Som rada, že na internete možno stále nájsť rozumné názory a dúfam, że tá šialená móda neočkovania pominie s čo najmenším počtom smrteľných obetí.

Zdravím všetky zodpovedné matky

Aké sú vaše dojmy, keď sa pozeráte na tento článok? Radi by sme to od vás počuli, tak nám ich napíšte do komentárov nižšie. A ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite stlačiť tlačidlo “Páči sa mi to” a ZDIEĽAJTE to so svojimi priateľmi a príbuznými na Facebooku!